Klingelnberg AG

Nastavovací a kontrolní přístroj pro nožové hlavy Oerlikon CS 200

U spirálních kuželových kol hraje kvalita použitých ozubárenskýnch nástrojů důležitou roli. Nožové hlavy je nutno optimálně osadit. Zejména u frézování za sucha lze díky přesně osazeným nožovým hlavám dosáhnout rovnoměrné životnosti a vysoké jakosti.

Nově vyvinutý nastavovací a kontrolní přístroj pro nožové hlavy Oerlikon CS 200 umožňuje osadit nožové hlavy rychle a jednoduše a kontrolovat a dokumentovat polohu jednotlivých nožů.

Díky modernímu přístroji s CNC řízenými osami je možný částečně automatizovaný cyklus. Vlastní nastavení tyčinkových nožů se provádí patentově chráněným postupem v převážné míře na přístroji samotném. Doplňující pokyny pro obsluhu jsou zobrazovány na displeji přístroje. Při nastavování se současně eviduje poloha výšky hrotu nožů a zobrazuje v diagramu čelního házení.

Následný postup měření ověřuje radiální polohu vnitřních a vnějších hran ostří. Odchylky se zobrazují v diagramu obvodového házení. Kombinací částečně automatizovaného postupu nastavení, jasně rozděleného vedení obsluhy a cyklu měření lze nastavovat nožové hlavy snadno, rychle a velmi přesně. Kontrolní přístroj je vhodný pro nožové hlavy ARCON®- a RSR®- (dělící způsob), jakož i pro SPIRAPID®-, SPIRON®- a TRI-AC®- (kontinuální způsob).


upínací průměr nožové hlavymm550
max. přípustná hmotnost nožové hlavykg150
upínací kužel pro nožové hlavy jmenovitý průměrmm360
rozsah pojezdu osy Zmm58,2
měřítko diagramu, plynule nastavitelné v rozsahumm±10 mm - ±500
provozní napětí0,85 až 1,15 jmenovitého napětí
celkový příkonkVA0,95
ustavovací plocha (D x Š x V)mm1300 x 1175 x 2000
ustavovací plocha, vč. tiskárny (D x Š x V)mm2065 x 1535 x 2000
hmotnost netto, vč. standardního příslušenství ca.kg11200