Klingelnberg AG

ostřičky frézovacích nožů

Bruska B 27 byla navrženy pro přesné ostření podle souřadnic nožů s využitím různých způsobů broušení. Stroje jsou vybaveny automatickým podáváním tyčinkových nožů z rychlořezné oceli a tvrdokovu (Oerlikon FS, FN, FSS, ARCON, SPIRON; RSR, TRI-AC® a také PENTAC).

Robustní konstrukce stroje zaručuje vysokou přesnost profilu a opakovatelnosti při vysoké produktivitě. Stroj pracuje profilovým broušením s orovnatelnými korundovými kotouči a také generováním u CNB-kotoučů (pro rychlořeznou ocel) nebo diamantových duálních kotoučů (pro tvrdokov). Brusné kotouče používané při duálním broušení sjednocují hrubování a dokončování při nejvyšší přesnosti a krátkých časech obrábění.

Orovnávací zařízení brusných kotoučů (s poháněnou diamantovou kladkou) je umístěno na podélném stole, přímo vedle tyčinkových nožů. U generovaného broušení se poloha brusného kotouče kontroluje měřicí sondou a případné odchylky se automaticky vyrovnávají.

Bruska Oerlikon B 27 je vybavena stanicí pro automatické podávání nástrojů, do které lze naložit až 528 tyčinkových nožů. Uložené údaje o geometrii nožů a technologii broušení se řídí kódováním kazety s tyčinkovými noži. Toto provedení umožňuje bezobslužný provoz až po dobu 2 směn. Nože lze poté s pomocí kontrolního a seřizovacího stroje CS 200 poloautomaticky usadit do nožových hlav.


typ stroje

BC 10 (elektronický kontrolní přístroj frézovacích nožů)
B 27 (ostřicí centrum frézovacích nožů)